Relácia sa niesla výhradne v duchu pripravovaných zmien v zákone o starobnom dôchodkovom sporení, ktoré pripravilo Ministerstvo práce pod vedením Jozefa Mihála. V rámci tejto debaty bola rec o novo pripravovaných fondoch a garanciách v nich, o prieskumoch medzi sporitelmi ci zadlžení štátu.
Samozrejme sú aj odborníci, ktorí nesúhlasia s týmto návrhom (zákona o starobnom dôchodkovom sporení pozn.)…sú aj iné názory ako z Akadémie vied pán Baláž, pán Elevanko.
K nesúhlasným stanoviskám uvedených mien z Akadémie vied s návrhom novely zákona o starobnom dôchodkovom sporení sa nám dopracovat nepodarilo.
Na stránke Slovenského rozhlasu zo 17. januára 2011 bolo uvedené negatívne stanovisko ekonóma Slovenskej akadémie vied Pavla Kárázsa:
"Ekonóm Slovenskej akadémie vied k tomu dodáva, že návrh rezortu je nielen nevýhodný, ale môže byt aj neuskutocnitelný. Pavol Kárázs: 'Nie malé percento cenných papierov by malo byt najvyššieho ratingu, aby bola bezpecnost daná, ale aby na 100% to boli troj-áckové dlhopisy, je to aj tažko realizovatelné, a potom je vysoko pravdepodobné, že výnosnost by bola ešte nižšia ako v minulom roku.'“

