…a ja som veľmi rád, tu sa treba poďakovať aj bývalému ministrovi obrany Jaroslavovi Baškovi, ktorý vlastne urýchlil predovšetkým vysielanie a nasadzovanie týchto síl, ak si pamätáte minulý rok bolo vlastne nasadených viac ako 3-tisíc vojakov.

TASR z 5. júna 2010:

"Tohtoročné prudké a dlhotrvajúce dažde si vyžiadali nasadenie vyše 3000 vojakov s 214 kusmi techniky. Informoval o tom hovorca Ozbrojených síl SR Milan Vanga. Pri prvej vlne záplav bolo nasadených 914 vojakov so 49 kusmi techniky. Počas zásahu bolo vykonaných aj osem letov vrtuľníkmi v trvaní päť hodín. Neprestávajúce dažde spôsobili záplavy a teda aj nasadenie ozbrojených síl aj v období od 1. júna."

Výrok bol spomenutý v

V politike, Ľuba Oravová

Lubomír Galko vs. Robert Kalinák

Exminister vnútra a minister obrany sa okrem vnútra a obrany bavili aj o povodniach a plánovaných zmenách v rezortoch. Viac ako systematickú argumentáciu za nejaké riešenie si diváci mohli vypocut obvinenia z kradnutia z jednej aj druhej strany. V závere relácie exminister zverejnil video, na ktorom malo byt zachytené auto s ministrom Galkom, ako ide 180 km/h po dialnici.