Aktivita parlamentu v poslednom týždni opät nastavila témy, ktoré dominovali nedelným diskusiám. Jednou bol zákon o používaní menšinových jazykoch, druhou vyhlásenie smerom k Madarsku po prijatí novej ústavy. Poslanci Caplovic a Abrhan mali vela priestoru na prezentáciu postojov svojich strán, a ("tradicne") sa vo väcšine tém nezhodli. Argumentacne sa diskusia nijak nelíšila od toho, co za ostatné týždne produkovali politické strany, diváci si tak mohli zopakovat, co chce/nechce vlastne nový zákon menšinám dat, co ne/prinesie nová madarská ústava a aj to, kto ne/hlasoval za novelu zákona o štátnom obcianstve na konci minulého volebného obdobia.
Zatiaľ bolo vyjadrenie predsedov koaličných strán, že majú dôveru pána Čentéša, zatiaľ bolo vyjadrenie pána Čentéša, že má záujem kandidovať…
J. Čentéš 19. mája 2011 potvrdil agentúre SITA, že chce kandidovať do ďalšej voľby generálneho prokurátora. Kandidovať mieni v v prípade, že bude vyhlásená verejná voľba a bude oslovený. Jediné, čo ho zaujíma, je to, aby všetko prebehlo v súlade so zákonom a ústavou.
Podporu mu opätovne vyjadrili aj lídri pravicových strán. Viacerým členom KDH sa však nepáčilo, že sa Čentéš pred tajnou voľbou vzdal.
P. Hrušovský 22. mája v relácii Na telo povedal, že Čentéš má pred verejnou voľbou dôveru koaličných lídrov.

