Aktivita parlamentu v poslednom týždni opät nastavila témy, ktoré dominovali nedelným diskusiám. Jednou bol zákon o používaní menšinových jazykoch, druhou vyhlásenie smerom k Madarsku po prijatí novej ústavy. Poslanci Caplovic a Abrhan mali vela priestoru na prezentáciu postojov svojich strán, a ("tradicne") sa vo väcšine tém nezhodli. Argumentacne sa diskusia nijak nelíšila od toho, co za ostatné týždne produkovali politické strany, diváci si tak mohli zopakovat, co chce/nechce vlastne nový zákon menšinám dat, co ne/prinesie nová madarská ústava a aj to, kto ne/hlasoval za novelu zákona o štátnom obcianstve na konci minulého volebného obdobia.
Pretože sčítanie ľudu Slovenskej republiky sa nedeje posledné dva týždne. Tri roky sa na to pripravujeme, máme spoločné ciele, lebo je to sčítanie v Európskej únii. Tam sú isté by som povedal záležitosti rovnaké, tam nie je možné niečo meniť…
Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2011 sa uskutočňuje v rámci celo-EU sčítania, uskutoční sa teda vo všetkých 27 členských štátoch EÚ. Požiadavka na realizáciu štatistického zisťovania v EÚ je daná nariadením 763/2008. Toto nariadenie hovorí aj o tom, že metodika sčítania a postupy by mali byť v členských štátoch čo najpodobnejšie, aby bolo zabezpečená čo najlepšia porovnateľnosť údajov. V prílohe nariadenia sú uvedené aj témy, ktoré sa majú v sčítaní zisťovať.

