Táto vyhrážka nezaznela v takomto zmysle, že by odchádzali (Most, pozn.) z vlády a z vládnej koalície.

Denník Pravda 20. mája 2011 píše, že Most-Híd o odchode z vlády v prípade neúspechu (neprijatia zákona o používaní jazykov menšín, pozn.) zatiaľ nehovorí.

"Nie sme zatiaľ v pozícií, aby sme o tom uvažovali. Budeme rokovať, máme čas do utorka," uviedla poslankyňa Mostu Edita Pfundtner.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Ľuba Oravová

Dušan Caplovic vs. Pavol Abrhan

Aktivita parlamentu v poslednom týždni opät nastavila témy, ktoré dominovali nedelným diskusiám. Jednou bol zákon o používaní menšinových jazykoch, druhou vyhlásenie smerom k Madarsku po prijatí novej ústavy. Poslanci Caplovic a Abrhan mali vela priestoru na prezentáciu postojov svojich strán, a ("tradicne") sa vo väcšine tém nezhodli. Argumentacne sa diskusia nijak nelíšila od toho, co za ostatné týždne produkovali politické strany, diváci si tak mohli zopakovat, co chce/nechce vlastne nový zákon menšinám dat, co ne/prinesie nová madarská ústava a aj to, kto ne/hlasoval za novelu zákona o štátnom obcianstve na konci minulého volebného obdobia.