Aktivita parlamentu v poslednom týždni opät nastavila témy, ktoré dominovali nedelným diskusiám. Jednou bol zákon o používaní menšinových jazykoch, druhou vyhlásenie smerom k Madarsku po prijatí novej ústavy. Poslanci Caplovic a Abrhan mali vela priestoru na prezentáciu postojov svojich strán, a ("tradicne") sa vo väcšine tém nezhodli. Argumentacne sa diskusia nijak nelíšila od toho, co za ostatné týždne produkovali politické strany, diváci si tak mohli zopakovat, co chce/nechce vlastne nový zákon menšinám dat, co ne/prinesie nová madarská ústava a aj to, kto ne/hlasoval za novelu zákona o štátnom obcianstve na konci minulého volebného obdobia.
Most-Híd predkladal návrh 10% a pre nich, oni tvrdili, že je už kompromisom 15% a preto nechceli ísť, nechceli ísť ďalej.
tvnoviny.sk:
"Most-Híd navrhuje v zákone zníženie kvóra pre používanie jazyka menšiny z 20 na 15 percent. S tým nesúhlasí KDH. 'Pre nás je zníženie kvóra problém. Chceme kompromis medzi 15 a 20 percentami,' uviedol dnes pre agentúru SITA podpredseda KDH Pavol Abrhan. Podla informácií agentúry SITA krestanskí demokrati navrhujú, aby sa kvórum znížilo na 18 percent.
Most-Híd takýto kompromis odmieta. 'Kompromisom už je 15 percent, pretože pôvodne sme navrhovali zníženie na desat percent...'"

