V druhej casti O 5 minút 12 sa diskutovalo takmer výlucne o madarských otázkach. Rozoberali sa predovšetkým diplomatické vztahy, pripravované vyhlásenie NR SR, podnikatelské prostredie, nová madarská ústava a dalšie. V krátkosti prišla rec aj na personálne otázky v slovenskej administratíve, hlavne na osobu šéfa NBÚ a osobu generálneho prokurátora. Premiérovo sa v relácií predstavil zástupca strany SaS Martin Poliacik, ktorý diskutoval so zástupcom SNS Rafaelom Rafajom.
Podľa mňa každý človek maďarskej národnosti na Slovensku by skončil veľmi nešťastný v momente, kedy by opustil hospodárske prostredie Slovenskej republiky a musel by fungovať podľa pravidieľ hospodárskeho prostredia v Maďarsku. Zrazu by platil zásadne vyššie dane, mal by oveľa horšie podnikateľské prostredie.
Hoci je v Maďarsku od januára zavedená rovná daň na úrovni 16%, v prípade príjmov osôb sa ale aplikuje "superhrubá mzda", čo znamená daňové zaťaženie vo výške 20.32 %.
Iná situácia je v oblasti firemných daní, kde nastalo zníženie korporátnej dane z 19% na 10% pre firmy s obratom do 500 mil. forintov (cca 1,87 mil. eur). Pri vyšších obratoch sa používa sadzba 19%.
Keďže nevieme presne povedať čo všetko sa dá započítať do podnikateľského prostredia a informácie hovoria, že sa niektoré veci zlepšili a iné zhoršili, hodnotíme výrok ako neoveriteľný.

