Sobotná diskusia na TA3 priniesla divákom dve témy. Jednou bola ekonomická téma, ktorá sa odvíjala od vypracovania východísk štátneho rozpoctu. Druhá téma, ktorá zrejme slovenskú politickú scénu ešte dlhší cas neopustí bola volba GP. Z faktických tvrdení bola drvivá väcšina z ekonomickej problematiky, téma volby GP sa niesla väcšinou v hypotetickej a názorovej rovine. Z tejto casti sme zachytili len jeden výrok.
Napriek tomu sa nám ale podarilo presadiť zavedenie takzvanej milionárskej dane. To znamená zavedenie degresívnej odpočítateľnej položky, ktorá zvyšovala daňové zaťaženie vyšším príjmovým skupinám.
Tzv. milionárska daň bola parlamentom prijatá v decembri 2006, po prvýkrát za zdaňovacie obdobie roka 2007.
Koncept tzv. milionárskej dane
Daňovník už nemá po prekročení príjmov nad určitú sumu (15 387,12 eura za rok 2010, pozn.) nárok na celú odpočítateľnú položku (4 025,70 eura za rok 2010, pozn.), ale iba na jej nižšiu sumu, a tým sa mu zvýši celková daň. Všetko závisí od vypočítaného základu dane, nie hrubých príjmov.

