Sobotná diskusia na TA3 priniesla divákom dve témy. Jednou bola ekonomická téma, ktorá sa odvíjala od vypracovania východísk štátneho rozpoctu. Druhá téma, ktorá zrejme slovenskú politickú scénu ešte dlhší cas neopustí bola volba GP. Z faktických tvrdení bola drvivá väcšina z ekonomickej problematiky, téma volby GP sa niesla väcšinou v hypotetickej a názorovej rovine. Z tejto casti sme zachytili len jeden výrok.
Aj ministri za rôzne koaličné strany schválili takzvaný dokument, takzvaný program stability, aj program reforiem. Tento dokument bol prerokovaný aj v parlamente, v dvoch výboroch, aj v našom rozpočtovom, pán kolega určite si pamätá. No tam som nepočul od koaličných poslancov zásadné výhrady k tomuto dokumentu v oblastiach, ktoré ste vymenovali. A tento dokument je schválený, to znamená, je to scenár, podľa ktorého by sa malo postupovať. Tento dokument bol odoslaný na posúdenie do Európskej komisie.
Na webstránke Výboru NR SR pre rozpočet a financie chýbajú zápisnice zo schôdzí od decembra 2010, takže nie je možné overiť súhlasné alebo nesúhlasné postoje vyjadrené v rámci rokovania výboru.
Podľa pozvánok s uvedením programov boli materiály Program stability (.pdf) a Národný program reforiem (.pdf) prerokované 14. apríla 2011.
Na zasadnutí vlády bol Program stability prerokovaný 20. apríla 2011. Uznesenie vlády ukladá povinnosť ministrovi financií SR predložiť ho Európskej komisii.

