Prvomájová diskusia na STV sa tocila okolo jednej dominantnej témy- poslaneckej imunity. Okrem predstavovania aktuálneho návrhu sa minister vnútra a poslanec Smeru dostali aj k historickému exkurzu- kto ako hlasoval pri rôznych návrhoch na zmenu imunity (v tomto dominoval najmä Daniel Lipšic), druhou témou bola volba generálneho prokurátora a situácia po rozhodnutí Ústavného súdu o nutnosti jej opakovania s tajným hlasovaním.
Pán poslanec, keď na ministerstve vnútra bol problém s tendrami aj za mojej éry, tak vysoký predstaviteľ ministerstva vnútra je dnes stíhaný za korupciu vo väzbe. To sa za vás nemohlo stať.
Správa SITA z 24. marca 2011: "Úrad boja proti korupcii obvinil v stredu vysokopostaveného úradníka rezortu vnútra a podnikateľa za machinácie pri verejných obstarávaniach, zneužívanie právomoci verejného činiteľa a korupciu. Ide o zástupcu riaditeľa odboru na sekcii ekonomiky L. D. a podnikateľa P. Ž., informoval minister vnútra Daniel Lipšic. Pri oboch bol podaný návrh na vzatie do väzby, o ktorom bude rozhodovať Špecializovaný trestný súd. S verejnými obstarávaniami sa manipulovalo od začiatku roka 2009. „Výsledkom boli úplatky vo výške najmenej 178 500 eur,“ dodal Lipšic s tým, že škoda spôsobená korupciou nemusí byť konečná. Išlo o tendre na nákup napríklad protiúderových prilieb, rukavíc, taktických opaskov, terčov či kynologických viest. Pri dokázaní viny hrozí obvineným trest vo výške sedem až 12 rokov."

