Spomeňte si, ako Robert Fico v tej vami najväčšej kauze, spomínanej, troch ministrov odvolal bez zaváhania.

Pravdepodobne má Maďarič na mysli kauzu emisie, v rámci ktorej boli odvolaní dvaja ministri životného prostredia za SNS, nie traja, Jaroslav Izák (odvolaný 18. augusta 2008, pozn). bol odvolaný oficiálne kvôli dotáciám z envirofondu pre ľudí blízkych SNS.

Kauza emisie (odvolaní ministri, pozn.)
Prvým bol Ján Chrbet - odvolaný 6.mája 2009
Druhým bol Viliam Turský - odvolaný v auguste 2009

Prvé kritické ohlasy zo strany medií v súvislosti s kauzou emisie môžeme nájsť už zo začiatku decembra 2008. K odvolaniu došlo, ale so značným časovým odstupom.

Pre chronológiu predaja emisií, kliknite sem.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Zlatica Puškárová

Ivan Štefanec vs. Marek Madaric

Ústrednou témou nedelného Na telo bola kauza SDKÚ ohladne predraženého nájomného pre Danový úrad v Košiciach. V debate sa obidvaja politici snažili prezentovat ako cistí a všetku špinu zhodit na protivníka. Táto pozícia v kauze, v ktorej nemôže mat cisté svedomie ani jedna zo strán, nutne viedla ku vysloveniu niekolkých nepravdivých alebo zavádzajúcich informácií.