Moderátor: “Napríklad aj vaša vláda mala MH Invest na ministerstve hospodárstva, kde sa prenajímali priestory v hoteli.”
Ale MH Invest bola štátna firma.

MH Invest dcérskou spolocnostou Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky. Zo stránky MH invest:

"Slovenská republika zastúpená Ministerstvom hospodárstva SR Uznesením Vlády SR c. 1027/2006 zo dna 6. decembra 2006 a Uznesením Vlády SR c. 1070/2006 zo dna 13. decembra 2006 založila spolocnost MH Invest, s.r.o. ako dcérsku spolocnost Ministerstva hospodárstva SR."

O prenajímaní hotelových priestorov pre spolocnost a dalších záležitostiach informuje sme.sk zo šiesteho septembra 2010.

"Štátna eserocka sídlila v hoteli, hoci ministerstvo hospodárstva, pod ktoré patrí, má v budove desiatky volných kancelárií.

Internet pre jedenást zamestnancov za 2340 eur mesacne, úctovníctvo a ekonomické služby, ktoré si väcšina firiem robí sama, spolu priemerne za 50-­tisíc eur za mesiac. K tomu predražený prenájom áut a sídlo v hoteli.

Štátna firma sídli v hoteli Aston napriek tomu, že ministerstvo hospodárstva, kde si firma MH Invest oficiálne uvádza sídlo, má celý jeden trakt volný.

Za kancelárie s celkovou plochou 162 štvorcových metrov a parkovné zaplatila hotelu od roku 2007 takmer 183-­tisíc eur. Kancelárie sú pritom štandardné a ani poloha hotela nepatrí medzi najlukratívnejšie v Bratislave, je v širšom centre Bratislavy. Zmluva o prenájme sa skoncí na budúci rok. Firma navyše platila aj dalšie priestory - bývalým konatelom financovala byty. Okrem ich platov vo výške asi 3300 eur (100­-tisíc korún) platila za byty, ktoré sa len málo využívali, dalších vyše 1300 eur mesacne.

Len za úctovníctvo, danové priznania a s nimi spojené služby za štyri roky Fineconu zaplatili 1,08 milióna eur. Dalšieho 1,2 milióna išlo za poradenstvo.

MH Invest si Finecon vybral v roku 2007 bez verejnej sútaže - rokovacím konaním bez zverejnenia. Ako dôvod zákazky s pôvodne predpokladanou výškou 40 miliónov korún uviedla 'casovú tiesen'."

Je pravda, že MH Invest bola štátna firma, ale to nic nemení na tom, že tak ako v prípade Danového úradu v Košiciach existovalo aj tu podozrenie z klientelizmu.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Richard Dírer

Pavol Abrhan vs. Robert Kalinák

Ako sa predpokladalo, hlavnou témou sobotnej relácie sa stala najnovšia kauza s prenájmom Danového riaditelstva SR v Košiciach. Kauzu však neprišiel vysvetlit žiadny straník z SDKÚ-DS, ale Pavol Abrhan z KDH. Naopak Robert Kalinák sa postavil proti postupu riaditela DR SR a takisto premiérky a ministra Mikloša. Najviac faktických výrokov sme zaznamenali hlavne z tejto kauzy. V druhej polovici relácie sa hovorilo všeobecne o obsadzovaní postov. Relácie sa stala menej prehladnou a takisto diskutujúci sa neopierali o faktické tvrdenia, ale skôr o obecné a hodnotové súdy.