Hlavnou témou sobotnej relácie V politike bol zákon o používaní menšinových jazykov. Pavol Paška sa snažil oznacit Most-Híd ako stranu, ktorej jedinou agendou je obhajoba práv madarskej menšiny. Mimo to niekolko krát zavádzajúco interpretoval znenie vládou navrhovaného zákona, ked okrem iného tvrdil, že nová úprava bude oproti predošlému stavu nákladná. Na druhej strane Béla Bugár zjemnoval nové znenie zákona.
Je tiež priestor, chceme otvorene hovoriť, čo nám vadí a prečo nám to vadí, ale nemôže byť odpoveďou ignorancia typu ani neprídeme na stretnutie, lebo my budeme v septembri pripravovať ústavu a v tej ústave sa dodnes alebo sú návrhy, ktoré hovoria dokonca o druhej komore, pretože existuje a vy to viete pán predseda návrh, aby maďarský parlament mal druhú komoru, kde by mohlo byť využité aj pasívne volebné právo maďarských občanov, ktorí žijú mimo Maďarskej republiky.
Návrh ústavy, ktorý predkladajú Fidesz a KDNP (pdf) nešpecifikuje volebný systém ani zloženie parlamentu.
Pracovný materiál z
októbra 2010 o princípoch pre tvorbu novej ústavy (pdf) počíta s variantou jednokomorového aj dvojkomorového parlamentu (strana 2). Podobu parlamentu má, podobne ako právo účastniť sa volieb, určiť až zákon.
Hnutie Jobbik však na tento návrh reaguje obhajobou zastúpenia zahraničných
Maďarov v jednej z komôr parlamentu (tamtiež, strana 8).

