Hlavnou témou sobotnej relácie V politike bol zákon o používaní menšinových jazykov. Pavol Paška sa snažil oznacit Most-Híd ako stranu, ktorej jedinou agendou je obhajoba práv madarskej menšiny. Mimo to niekolko krát zavádzajúco interpretoval znenie vládou navrhovaného zákona, ked okrem iného tvrdil, že nová úprava bude oproti predošlému stavu nákladná. Na druhej strane Béla Bugár zjemnoval nové znenie zákona.
Ten zákon ide meniť 12 súvisiacich právnych noriem a bude dávať všetky bavíme sa o veciach ako je zrušenie titulkovania slovenského, keď už sa teda bavíme o maďarskom vysielaní.
Článok VIII v bode 5 návrhu zákona prináša zmenu Zákona č. 270/1995 Z.z. o štátnom jazyku Slovenskej republiky, kedy dopĺňa paragraf 5, odsek 1, písm. a) týmito slovami:
„Pri vysielaní inojazyčných televíznych relácií
určených pre príslušníkov národnostnej menšiny sa titulky v štátnom jazyku
alebo bezprostredne nasledujúce vysielanie v štátnom jazyku nevyžadujú.“

