Diskusia Bélu Bugára a Roberta Kalináka pojala slovensko-madarské vztahy z niekolkých uhlov - hlavnú pozornost relácia venovala návrhu novely používaní jazykov menšín, dostalo sa ale aj na zákon o štátnom jazyku, odchode madarského konzula zo Slovenska, ci zrušenie summitu madarského predsedníctva únii. Väcšinu diskusie zabralo natahovanie sa poslancov o tom, co vlastne návrh novely prináša/neprináša, prípadne na interpretácii rôznych paragrafov.
…a potom samozrejme tvrdí táto vláda, že my poskytneme zmluvu, aby sa prerokovala nanovo zmluva (s Maďarskom, pozn.). Maďarská republika ani neodpovedá.
Sme z dňa 22. marca 2011 píše:
"Slovensko nedostalo odpoveď na návrh zmluvy s Maďarskom o dvojakom občianstve, hoci sa Budapešť zaviazala, že ju pošle do konca februára. Odpoveď ani vysvetlenie meškania neprišlo na ministerstvo vnútra ani zahraničia."

