Diskusia Bélu Bugára a Roberta Kalináka pojala slovensko-madarské vztahy z niekolkých uhlov - hlavnú pozornost relácia venovala návrhu novely používaní jazykov menšín, dostalo sa ale aj na zákon o štátnom jazyku, odchode madarského konzula zo Slovenska, ci zrušenie summitu madarského predsedníctva únii. Väcšinu diskusie zabralo natahovanie sa poslancov o tom, co vlastne návrh novely prináša/neprináša, prípadne na interpretácii rôznych paragrafov.
Teda konkrétne ako Smer, ale tak isto aj napríklad pán minister Krajcer hovorí, že zákon bez sankcie je bezzubý.
Vyjadrenia, že zákon bez sankcií je bezzubý bolo počuť najmä v súvislosti so zákonom o štátnom jazyku, a to od strany Smer a rovnako aj od ministra Krajcera.
TASR (.doc):
"Ministerstvo kultúry tiež argumentuje, že pokuty, ktoré môžu dosiahnuť až 5000 eur (150.630 Sk), majú zabezpečiť vymožiteľnosť zákona. Tie z neho vypadli v roku 1999 a od tohto obdobia bol podľa Sečíka (štátny tajomník ministerstva kultúry SR počas vlády Roberta Fica, pozn.) právny predpis bezzubý a fakticky sa neuplatňoval."
Sme.sk:
"Minister kultúry Daniel Krajcer (SaS) zdôvodňoval pokuty v jazykovom zákone tým, že inak by bol bezzubý."

