Aktuálne reformné plány v oblasti daní a odvodov dominovali druhej casti ostatného vydania O 5 minút 12. Jozef Kollár a Peter Kažimír diskutovali vo velkej miere o tom, aké budú dopady opatrení, ktoré opatrenia by mohli byt pre súcasnú situáciu lepšie, a ktoré koho viac poškodia. Takto vedená diskusia nepriniesla privela nového, obaja poslanci hájili svoje pozície ako sa len dalo. Záver diskusie bol venovaný novému Európskemu stabilizacnému mechanizmu, kde sa diváci dozvedeli kolko do neho zaplatíme, kto v nom bude rozhodovat a o kolko by sme prišli, ak by nešlo všetko podla plánov.
…a máme druhú najvyššiu nezamestnanosť podľa Eurostatu v Európskej únii.
Podľa informácií (.pdf) z Eurostatu malo Slovensko k januáru 2011 štvrtú najvyššiu nezamestnanosť (14,5%) v rámci EÚ (Španielsko - 20,4%, Lotyšsko - 18,3%, t.j. údaj za tretí štvrťrok 2010 a Litva - 17,4%, údaj za posledný štvrťrok 2010 pozn.).

