Aktuálne reformné plány v oblasti daní a odvodov dominovali druhej casti ostatného vydania O 5 minút 12. Jozef Kollár a Peter Kažimír diskutovali vo velkej miere o tom, aké budú dopady opatrení, ktoré opatrenia by mohli byt pre súcasnú situáciu lepšie, a ktoré koho viac poškodia. Takto vedená diskusia nepriniesla privela nového, obaja poslanci hájili svoje pozície ako sa len dalo. Záver diskusie bol venovaný novému Európskemu stabilizacnému mechanizmu, kde sa diváci dozvedeli kolko do neho zaplatíme, kto v nom bude rozhodovat a o kolko by sme prišli, ak by nešlo všetko podla plánov.
My dneska inkasujeme ako štát, inkasuje z týchto teplární ročne, a to nie je údaj za minulý rok, že niekto povie umelo ste znížili hospodársky výsledok teplární, ale na priemere posledných desať rokov štyri milióny eur dividendy.
Podľa Analýzy Fondu národného majetku o ekonomickej výhodnosti držania akcií s cieľom príjmu z dividend alebo predaja akcií "dosiahol priemerný celkový ročný dividendový výnos za všetky TS v rokoch 2002-2010 hodnotu cca. 4.2 mil. eur, pričom Zvolenská teplárenská a Žilinská teplárenská nevyplatili žiadne dividendy od roku 2001 do roku 2010."

