Aktuálne reformné plány v oblasti daní a odvodov dominovali druhej casti ostatného vydania O 5 minút 12. Jozef Kollár a Peter Kažimír diskutovali vo velkej miere o tom, aké budú dopady opatrení, ktoré opatrenia by mohli byt pre súcasnú situáciu lepšie, a ktoré koho viac poškodia. Takto vedená diskusia nepriniesla privela nového, obaja poslanci hájili svoje pozície ako sa len dalo. Záver diskusie bol venovaný novému Európskemu stabilizacnému mechanizmu, kde sa diváci dozvedeli kolko do neho zaplatíme, kto v nom bude rozhodovat a o kolko by sme prišli, ak by nešlo všetko podla plánov.
Pravdou je, že v tejto veci už sa veľa posunulo dopredu. Napríklad zverejňovanie dlžníkov Sociálnej poisťovne, veď on tam sám hovorí o tom, že prečo nepostihujete neplatičov a to sa deje proste. Boli zverejnení…
Sociálna poisťovňa od februára 2011 zverejňuje na svojej webstránke zoznam dlžníkov.
Podľa agentúry SITA "sa platby vo februári zvýšili oproti januáru o 24%. Ďalším krokom pre lepší dosah na neplatcov je prehodnocovanie spolupráce s exekútormi, ktorých úspešnosť pri vymáhaní dlhov nedosahuje stanovené minimum."

