V prvom tohtorocnom vydaní hlavnej politickej relácie na STV dostali priestor traja najvyšší ústavní cinitelia. Prvej polovici relácie dominovala predovšetkým téma aktuálnej ekonomickej situácie. Hodnotili sa doterajšie opatrenia, porovnávali sa kroky vlády s krokmi vlád v ostatných krajinách a rovnako výhliadky ekonomiky SR v novom roku. V druhej polovici relácie sa hodnotili celospolocenské udalosti, avšak vo faktických výrokoch sa to prejavilo minimálne. Jednalo sa hlavne o obecné tvrdenia a názory politikov na jednotlivé problémy v spolocnosti. Tu si môžete precítat, co si odniesla z relácie TASR.
Bývalá vláda nám zanechala vysokú mieru nezamestnanosti, 2/3 občanov s príjmom pod 500 €, v niektorých regiónoch ako napríklad prešovskom 80% občanov s takýmto príjmom.
Údaj, ktorý pani Radičová opakovane používa pochádza zo Správy o sociálnej situácii obyvateľstva za rok 2009 (.pdf). Na strane 96 tohto dokumentu sa píše: "Z údajov o priemerných mesačných príjmoch obyvateľov Slovenska v rokoch 2008 a 2009 je vidieť, že nastalo mierne zhoršenie v príjmovej skupine obyvateľov s priemerným mesačným príjmom do 500 Eur. Kým v roku 2008 malo príjem do 500 Eur menej ako 62% obyvateľov, v roku 2009 tento podiel stúpol (o 3,3 p. b). Zhoršenie nastalo na úkor nižšej strednej vrstvy s príjmom od 500 – 1000 Eur, keďže v tejto príjmovej skupine zaznamenávame pokles podielu obyvateľov (o 3,2 p. b.). Ostatné príjmové skupiny obyvateľstva zostali bez väčších zmien." Správa taktiež na strane 97 hovorí, že: "najhoršiu situáciu z pohľadu príjmovej stratifikácie pozorujeme v Prešovskom kraji, v ktorom sú okresy až skoro s 80%-ným podielom obyvateľov s príjmom do 500 Eur."

