Prvé vydanie Na telo v novom roku nevenovala (na rozdiel od ostatných televízií) Markíza hodnoteniu toho predchádzajúceho, ale aktuálnej kauze - ceskému kamiónu v Turecku a úlohe slovenskej polície v celej akcii. Výber hostí bol z toho hladiska jednoznacný- súcasný a bývalý minister vnútra- Daniel Lipšic a Robert Kalinák. Diskusia sa okrem casti venovanej tureckej akcii (kto za nu môže, ako to celé prebiehalo, kto o com vedel a kto co mohol spravit) niesla v duchu vyhadzovania si na oci rôznych (domnelých alebo reálnych) úspechov a neúspechov súcasného a bývalého vedenia polície. Divák tak po relácii mohol ostat zahltený tvrdeniami, ktoré analyzujeme nižšie.
Predovšetkým chcem povedať to, že 6 rokov drogová scéna sa vylepšuje na Slovensku. To znamená klesá počet závislých,…
Vzhľadom na skutočnosť, že zverejňovanie výročných správ o stave drogovej problematiky na Slovensku skončilo rokom 2008, musíme si vystačiť s inými zdrojmi.
Národné centrum zdravotníckych informácií však vo svojej publikácii Drogová závislosť – liečba uživateľa drog v SR 2009 (.pdf) udáva tieto čísla:
Vývoj hlásených drogovo závislých pacientov za roky 1999 až 2009:
1999: 2 236
2000: 2 619
2001: 2 559
2002: 2 111
2003: 2 136
2004: 2 315
2005: 2 078
2006: 1 927
2007: 1 985
2008: 2 056
2009: 1 909
Tento údaj dáva Kaliňákovi (čiastočne) za pravdu, i keď najväčšia práca na znižovaní týchto počtov sa urobila (podľa tejto štatistiky) do roku 2005.

