V prvom tohtorocnom vydaní hlavnej politickej relácie na STV dostali priestor traja najvyšší ústavní cinitelia. Prvej polovici relácie dominovala predovšetkým téma aktuálnej ekonomickej situácie. Hodnotili sa doterajšie opatrenia, porovnávali sa kroky vlády s krokmi vlád v ostatných krajinách a rovnako výhliadky ekonomiky SR v novom roku. V druhej polovici relácie sa hodnotili celospolocenské udalosti, avšak vo faktických výrokoch sa to prejavilo minimálne. Jednalo sa hlavne o obecné tvrdenia a názory politikov na jednotlivé problémy v spolocnosti. Tu si môžete precítat, co si odniesla z relácie TASR.
Vláda SR nepristúpila k zmrazeniu rastu platov občanov tak ako mnohé iné krajiny. My sme znížili mzdy a platy len vláde a ústavným činiteľom.
Zmrazenie platov vo verejnom sektore oznámilo napríklad Slovinsko, kde majú platy zamestnancov zostať zmrazené, kým nedosiahne 3 % ekonomický rast. Podobne platy zmrazila napríklad aj Veľká Británia. Vo viacerých štátoch EÚ došlo dokonca k znižovaniu platov verejných zamestnancov (Grécko, Írsko, Portugalsko, Litva, Maďarsko). Na Slovensku boli naozaj znížené platy niektorých ústavných činiteľov.

