Prvé vydanie Na telo v novom roku nevenovala (na rozdiel od ostatných televízií) Markíza hodnoteniu toho predchádzajúceho, ale aktuálnej kauze - ceskému kamiónu v Turecku a úlohe slovenskej polície v celej akcii. Výber hostí bol z toho hladiska jednoznacný- súcasný a bývalý minister vnútra- Daniel Lipšic a Robert Kalinák. Diskusia sa okrem casti venovanej tureckej akcii (kto za nu môže, ako to celé prebiehalo, kto o com vedel a kto co mohol spravit) niesla v duchu vyhadzovania si na oci rôznych (domnelých alebo reálnych) úspechov a neúspechov súcasného a bývalého vedenia polície. Divák tak po relácii mohol ostat zahltený tvrdeniami, ktoré analyzujeme nižšie.
Opak tvrdí pán poslanec Kaliňák a mlčia Turci.
Podľa poslanca Kaliňáka polícia zlyhala pri akcii. "Ministerstvo vnútra bez akýchkoľvek problémov naložilo nebezpečnú jedovatú látku do obyčajného kamióna. Kamión mal byť na prepravu nebezpečnej látky, ktorú prevážal špeciálne upravený a tiež vodič mal mať osobitné oprávnenie, toto však podľa Kaliňáka nebolo splnené."

