Markízacké Na Telo sa v nedelu poobede nieslo predovšetkým v duchu dekriminalizácie marihuany a zároven v prevažnej väcšine v duchu vyjadrení Anny Belousovovej (SNS) na úkor jej oponenta Richarda Sulíka (SaS). Anna Belousovová si ukrojila z diskusie približne 13 minút, kým Richard Sulík len 6 minút. Diskusia zavadila aj o vlastenecký zákon a sporné tendre v kompetencii SNS. Reláciu môžete nájst v archíve Markízy, precítajte si tiež, co si z nej odniesla TASR alebo co píše zo zdrojov TASR a SITA sme.sk. Predchádzajúcu diskusiu Sulíka a Belousovovej v De Facto môžete nájst rozobratú tu.
Nikto ich teraz za pár gramov jednej dávky (marihuany, pozn.) nezatvára do basy.
Prvá časť výroku je neoveriteľná. Nepoznáme koreláciu medzi množstvom zadržaného množstva a výškou trestu. Faktom je, že podľa najnovšej dostupnej štatistiky (2007) sa prechovávanie drog pre vlastnú spotrebu skončilo v 48 prípadoch nepodmienečným trestom. Podrobná štatistika (2007) je dostupná tu.

