Bývalá vládna garnitúra nevládla ani celkom slušne, pretože mala permanentný obraz trvalého nepriateľa… inokedy zahraniční investori (tzv. nepriatelia, pozn.)…

R. Fico v tlačovej besede na tému Neakceptovateľné návrhy na zvýšenie ceny plynu konštatuje: „štát sa vďaka absolútne katastrofálnej privatizácii SPP dostal do polohy obyčajného štatistu. Síce štát má v SPP
51% akcií, a 49% akcií vlastní Ruhrgas a Gaz de France, nemáme žiadnu
možnosť ovplyvňovať rozhodnutia rozhodujúcich orgánov tejto
spoločnosť.“

V závere konštatuje nasledovné: „Na záver chcem povedať, vážené
dámy a páni, a to je opäť výzva pre pánov z Ruhrgasu a z Gaz de France:
Páni z Ruhrgasu a Gaz de France, ak sa vám nepáči, že ste v roku
2007 zarobili iba 16,7 miliárd slovenských korún, tak nám to vráťte
naspäť! My vám zaplatíme tú istú sumu, za ktorú ste to kúpili od
Slovenskej republiky.
Stotridsať miliárd korún vám zaplatíme, vráťte nám to naspäť!“

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Radovan Slobodník

Robert Fico, Rafael Rafaj vs. Jozef Kollár

V O 5 minút 12 dostal expremiér priestor podobne ako Iveta Radicová pred týždnom - bez politického oponenta. S moderátorom sa bavili hlavne o ekonomike a prvých 100 dní vlády Ivety Radicovej. Jozef Kollár sa s Rafaelom Rafajom bavil hlavne o volbe generálneho prokuratúra, stabilite vlády, jazykovom zákone a ekonomike. Rekapituláciu relácie si môžete precítat na SME a reláciu pozriet v archíve STV


Robert Fico