Rovnako, ako aj v ostatných reláciách ostatnú nedelu, aj v O 5 minút 12 dostal Mikuláš Dzurinda priestor bez politického oponenta. Rec bola o nahrávke, s ktorou prišiel krátko predtým Robert Fico, o sneme SDKÚ a o volbe generálneho prokurátora. V druhej casti relácie sa stretli Richard Sulík a Pavol Paška. Tí zabrúsili aj do tém ako podstata parlamentarizmu, ci reforma verejnoprávnych médií. Reláciu nájdete v archíve STV.
Veď ja som ho teda len upozornil, keď neuposlúchol, tak som povedal, že ho vykážem, naďalej vykrikoval bez mikrofónu, no tak som ho vykázal a to bolo všetko a potom ale som spravil takú vec, pán Čaplovič sa ospravedlnil plénu za svoje správanie a ja som hento samozrejme s tým vykázaním a s tou absenciou dal späť. To je konflikt, ktorý sa môže stať.
Cely incident vznikol iba par minút pred koncom rozpravy v parlamente potom, ako Alexander Slafkovský SKDÚ-DS označil bývalú vládu ako „skupinu,
ktorá sa vytvorila tak, že spojila socialistov, nacionalistov a akože
pravičiarov dohromady, toto zoskupenie, ktoré tvorilo silne fašizoidnú
skupinu nemohlo byť prijímané Európou normálne. Preto sa stalo, že tri
roky ho nepustili socialisti medzi seba.“ Načo začal poslanec
Čaplovič vykrikovať, bez toho aby mal slovo. Predseda parlamentu Sulík
Čaploviča niekoľkokrát upozornil, aby prestal vykrikovať a následne ho
dal vykázať. V rozprave, ktorá po chvíľke pokračovala, ďalej vystúpil
poslanec Senko zo SMERu a po ňom opäť dostal slovo Čaplovič, ktorý sa
ospravedlnil za svoje konanie. „Musím naozaj využiť ten čas a samozrejme
uletel som, na druhej strane skutočne tie urážky ma veľmi urazili,“
povedal. Načo Sulík povedal, že je to „ v poriadku, považujeme to teraz
za vybavené, čo tu bolo...“

