Rovnako, ako aj v ostatných reláciách ostatnú nedelu, aj v O 5 minút 12 dostal Mikuláš Dzurinda priestor bez politického oponenta. Rec bola o nahrávke, s ktorou prišiel krátko predtým Robert Fico, o sneme SDKÚ a o volbe generálneho prokurátora. V druhej casti relácie sa stretli Richard Sulík a Pavol Paška. Tí zabrúsili aj do tém ako podstata parlamentarizmu, ci reforma verejnoprávnych médií. Reláciu nájdete v archíve STV.
To bolo 20. októbra, posledný deň, kedy bolo možné menovať po tom, čo tri týždne pracovná skupina bezvýsledne sa snažila nejakého kandidáta nájsť, tak Béla Bugár navrhol, že dobre, budeme my súhlasiť s kandidátom pánom Hrivnákom, čo ale Mikuláš Dzurinda odmietol pre mňa z nepochopiteľných dôvodov toto na tom stretnutí 20. októbra odmietol, preto sme následne podporili pani Miššíkovú.
Bugár sa k tomu sám mediálne vyjadril a podľa HN
súhlasí so Sulíkom: Bugár povedal, že spolu s SaS boli ochotní urobiť
všetko pre dohodu. "Dokonca sme boli ochotní podporiť kandidáta z klubu
SDKÚ. Nebolo to akceptované.“ Podľa informácií HN ním bol riaditeľ
odboru všeobecnej kriminality Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Hrivnák.
Dzurinda svoj postoj nevysvetlil.

