Rovnako, ako aj v ostatných reláciách ostatnú nedelu, aj v O 5 minút 12 dostal Mikuláš Dzurinda priestor bez politického oponenta. Rec bola o nahrávke, s ktorou prišiel krátko predtým Robert Fico, o sneme SDKÚ a o volbe generálneho prokurátora. V druhej casti relácie sa stretli Richard Sulík a Pavol Paška. Tí zabrúsili aj do tém ako podstata parlamentarizmu, ci reforma verejnoprávnych médií. Reláciu nájdete v archíve STV.
Áno, ja o tejto nahrávke viem už asi mesiac. Pán predseda Smeru mi pred tromi, štyrmi týždňami telefonoval, chcel sa so mnou stretnúť, poposielal mi po rôznych ľuďoch rôzne odkazy, no ale platí to, čo som povedal v januári, keď prvýkrát vyrobil blud podobný tomuto bludu, že ja sa nenechám ani zastrašiť ani kúpiť z dôvodov, o ktoré som hovoril na našom kongrese, takže trošku úsmevnejšie by som mohol povedať, že to, čo dnes pán Fico predviedol bola reakcia urazenej ohrdnutej nevesty.
Či a kedy Fico volal Dzurindovi overiť nevieme. Hovorca strany SMER Erik Tomáš k tomu povedal:
"Nech si pán Dzurinda nevymýšľa a radšej vysvetlí obsah nahrávky.“

