Ivan Mikloš a Ján Pociatek pokracovali v nedelu 3.10. v prezentovaní svojich postojov k rozpoctu na budúci rok a k plánovaným úsporným opatreniam. Kým bývalý minister tvrdil, že vláda bud nešetrí dostatocne, resp. ked už šetrí, tak za to majú zaplatit ludia, súcasný minister sa snažil obhájit opatrenia ako nevyhnutné pre vyhnutie sa "Gréckej ceste". Divák tak mohol mat obcas pocit, že obom je viac menej jedno, co ten druhý tvrdí- len aby sa stihlo povedat to, co bolo dopredu pripravené. Reláciu si môžete pozriet v archíve Markízy, prípadne si precítajte ako diskusiu videli agentúry TASR a SITA.
Napríklad len v colnej správe odchádza 800 ľudí. A čo sa týka teda toho šetrenia, aj toto je príklad toho, že sa šetrí. Šetrí sa zásadným spôsobom. Čo sa týka toho koľko ľudí odíde, to je celkový pokles aj tabuľkových miezd. U colníkov to zhruba vyzerá tak, že tá tretina toho poklesu je škrtnutie neobsadených miest a dve tretiny toho poklesu je naozaj reálne zníženie prezamestnanosti, ktorá vo verejnom sektore je, je pomerne výrazná a aj preto je taká veľká, že bývalá vláda s tým neurobila zhola, zhola nič.
výročné správy Colnej správy nanešťastie nehovoria o tom, koľko má úrad neobsadených miest, preto sa Miklošova argumentácia nedá overiť.
