Ivan Mikloš a Ján Pociatek pokracovali v nedelu 3.10. v prezentovaní svojich postojov k rozpoctu na budúci rok a k plánovaným úsporným opatreniam. Kým bývalý minister tvrdil, že vláda bud nešetrí dostatocne, resp. ked už šetrí, tak za to majú zaplatit ludia, súcasný minister sa snažil obhájit opatrenia ako nevyhnutné pre vyhnutie sa "Gréckej ceste". Divák tak mohol mat obcas pocit, že obom je viac menej jedno, co ten druhý tvrdí- len aby sa stihlo povedat to, co bolo dopredu pripravené. Reláciu si môžete pozriet v archíve Markízy, prípadne si precítajte ako diskusiu videli agentúry TASR a SITA.
Pán Počiatek:, vy keď ste nastúpili do vlády ste povedali, že znížite…počet zamestnancov o 20 %. Čo ste urobili, čo ste znížili? Nič. Holú nulu. Na budúci rok dochádza k zásadnému šetreniu napríklad v tom, že sa znižujú stavy a mzdové prostriedky v štátnej správe…
Podľa Štatistického úradu v roku 2010 bola zamestnanosť vo verejnej správe 188,2 tisíc zamestnancov a v prvom kvartáli roku 2007 bola 159,3 tisíc z čoho vyplýva, že zamestnanosť o 20% neznížili. (Poznámka: v roku 2010 už nie je v danej kategórii sledovaná aj zamestnanosť v obrane. No napriek tomu, že obrana z tohto počtu vypadla, číslo narástlo.)
