Centrálnou témou relácie V politike z 10. októbra, kde sa stretli Béla Bugár a Pavol Paška, bola poslanecká imunita. Politici sa jej venovali v rôznych variáciách: obaja vysvetlovali ako funguje imunita teraz, za akých okolností je možné trestat poslancov, kto ako hlasoval v prípade podaní noviel v minulosti... Rovnako, ako v ostatných nedelných reláciách, ani tu sa divák pravdepodobne nedozvedel nic, co by nepocul už týžden ci dva predtým. Vydanie relácie (s názvom Aké bude pokracovanie?) nájdete v archíve TA3.
No ale potom sa hovorilo o tom, že však pán Fico vystúpil, podpredseda Národnej rady vystúpil, že počkajme na vôbec hlasovanie ľudí, a to hlasovanie dopadlo tak, ako dopadlo, ale skoro milión ľudí povedalo, že chce zrušiť imunitu.
9. septembra Robert Fico v NRSR povedal:
„Pani premiérke som povedal a hovorím to aj tu pred vami, odložte hlasovanie, odložte rokovanie o tomto zákone po 18. septembri, po referende, tak ako to bolo povedané aj z úst pani premiérky, a rokujme cez expertné skupiny, ako upraviť imunitu poslancov tak, že to bude aj európske, že to bude aj funkčné, ale že aj bude zachovaná nejaká miera ochrany politikov, predovšetkým opozičných, pred útokmi, ktoré môžu prísť, pretože politický život prináša rôzne situácie. Toto všetko odmietate. Chcete od nás, aby sme slepo zahlasovali za váš návrh ústavného zákona, hoci ste s nami nehovorili, hoci ste sľúbili, že to bude po 18. septembri. Ale čo najmä chcete? Chcete najmä, aby ste voči nám mali nástroj, ktorý umožní kedykoľvek neposlušného opozičného poslanca zlikvidovať“.

