Centrálnou témou relácie V politike z 10. októbra, kde sa stretli Béla Bugár a Pavol Paška, bola poslanecká imunita. Politici sa jej venovali v rôznych variáciách: obaja vysvetlovali ako funguje imunita teraz, za akých okolností je možné trestat poslancov, kto ako hlasoval v prípade podaní noviel v minulosti... Rovnako, ako v ostatných nedelných reláciách, ani tu sa divák pravdepodobne nedozvedel nic, co by nepocul už týžden ci dva predtým. Vydanie relácie (s názvom Aké bude pokracovanie?) nájdete v archíve TA3.
Ale hovorme veľmi jednoducho. Problém nie je v tom, že či sa začne alebo sa nezačne trestné stíhanie. Problém je v tom, že na čo je potrebný, čo sme my iní ľudia, na čo je potrebný dať súhlas na to, aby sa mohlo začať trestné stíhanie? V Európskej únii je rôzne možné, povedzme, možná úprava imunity. Ale vo väčšine prípadov je to tak, že trestné stíhanie sa začne, národné rady alebo národné zhromaždenia sa s tým nezaoberajú, v tom momente, keď padne rozhodnutie napríklad sudcu, že daný poslanec má ísť do väzby, do väzenia, tak vtedy sa rozhoduje národná rada, že či ho teraz pustí alebo po skončení volebného obdobia automaticky.
Či ide o väčšinu prípadov pri národných parlamentoch v rozumnom čase.

