Centrálnou témou relácie V politike z 10. októbra, kde sa stretli Béla Bugár a Pavol Paška, bola poslanecká imunita. Politici sa jej venovali v rôznych variáciách: obaja vysvetlovali ako funguje imunita teraz, za akých okolností je možné trestat poslancov, kto ako hlasoval v prípade podaní noviel v minulosti... Rovnako, ako v ostatných nedelných reláciách, ani tu sa divák pravdepodobne nedozvedel nic, co by nepocul už týžden ci dva predtým. Vydanie relácie (s názvom Aké bude pokracovanie?) nájdete v archíve TA3.
Ale ak je u vyšetrovateľa naozaj presvedčený o tom, že sú naplnené všetky predpoklady, nejakej skutkovej podstaty, príde a požiada Národnú radu o to o súhlas s trestným stíhaním. Čiže sme opäť pri B, nikto sa nevie žiadnym spôsobom pred svojou trestne právnou zodpovednosťou skryť.
Opäť citujeme Ústavu SR. Čl. 78 ods. 3: „Poslanca nemožno trestne ani disciplinárne stíhať, ani vziať ho do väzby bez súhlasu Národnej rady Slovenskej republiky; možno však prejednať priestupok, o ktorom to ustanoví zákon. Ak Národná rada Slovenskej republiky súhlas odoprie, trestné stíhanie alebo vzatie do väzby je počas trvania poslaneckého mandátu vylúčené. V takom prípade počas ďalšieho výkonu poslaneckého mandátu premlčacia doba neplynie.“

