Centrálnou témou relácie V politike z 10. októbra, kde sa stretli Béla Bugár a Pavol Paška, bola poslanecká imunita. Politici sa jej venovali v rôznych variáciách: obaja vysvetlovali ako funguje imunita teraz, za akých okolností je možné trestat poslancov, kto ako hlasoval v prípade podaní noviel v minulosti... Rovnako, ako v ostatných nedelných reláciách, ani tu sa divák pravdepodobne nedozvedel nic, co by nepocul už týžden ci dva predtým. Vydanie relácie (s názvom Aké bude pokracovanie?) nájdete v archíve TA3.
Môžem, keď trošku ja sa dostanem aj k tomu obsahu, ale najprv skutočne od prvého momentu, kedy bola sformovaná tato vláda napriek tomu, že sa hlásali sľuby ľuďom o tom, ako všetko teraz bude fungovať, aký bude raj na zemi, ako sa zníži nezamestnanosť, ako sa zvýšia príjmy ľudí, štvrtý mesiac od rána do večera nepočujeme nič iné, a prvé rozhodnutie vlády a prvý oznam, ktorý prišiel zo zasadnutia vlády, imunita.
Prvé zasadnutie vlády sa uskutočnilo 9. júla, na ktorom vláda okrem návrhov na vymenovanie do štátnych funkcií riešila problém povodní. Predsedníčka vlády poverila: ministra vnútra, ministra pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja, ministra zdravotníctva, podpredsedu vlády a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny, podpredsedu vlády a ministra financií a ministra obrany do 14. júla predložiť na rokovanie vlády informáciu o situácii vzniknutej po povodniach spolu s návrhmi a riešeniami v kratkodobom a strednodobom horizonte.

