Prvému vydaniu relácie O 5 minút 12 po komunálnych volbách nemohla dominovat nic iné ako hodnotenie tejto udalosti. Dramaturgii relácie sa podarilo do štúdia dostat Roberta Fica (Smer), Milana Horta (SDKU), Zsolta Simona (Most), Petra Bobulu (KDH), Pavla Hladkého (SaS) a Antona Danka (SNS). Politici ukazovali, aký majú prehlad ako o cerstvých výsledkoch vlastných strán, tak o tom, ako strany skoncili v porovnaní s konkurenciou, ci v porovnaní s históriou. Reláciu nájdete v archíve televízie.
Ja by som rád ešte zareagoval najskôr na tú vašu predchádzajúcu otázku, že prečo nezávislí poslanci alebo teda kandidáti, že prečo ich úspech v takom meradle. Osobne si myslím, že je to určitý trend. …

