Prvému vydaniu relácie O 5 minút 12 po komunálnych volbách nemohla dominovat nic iné ako hodnotenie tejto udalosti. Dramaturgii relácie sa podarilo do štúdia dostat Roberta Fica (Smer), Milana Horta (SDKU), Zsolta Simona (Most), Petra Bobulu (KDH), Pavla Hladkého (SaS) a Antona Danka (SNS). Politici ukazovali, aký majú prehlad ako o cerstvých výsledkoch vlastných strán, tak o tom, ako strany skoncili v porovnaní s konkurenciou, ci v porovnaní s históriou. Reláciu nájdete v archíve televízie.
…bolo myslím o 2% viac voličov ako v predchádzajúcich komunálnych voľbách.

