My sme si dali do vienka a dali sme sľub, že urobíme zmenu. Že navrátime dôveru v justíciu, v spravodlivosť, v inštitúcie, ktoré majú túto spravodlivosť garantovať.

programovom vyhlásení vlády sa okrem iného píše:

"Vláda SR chce obnoviť dôveru občanov v právny štát. Vláda SR bude preto presadzovať dôsledné dodržiavanie princípu, že štátne orgány môžu konať len v medziach zákona, a  bude vytvárať priestor a mechanizmy na účinné uplatňovanie práv občanov a ľudských práv vrátane efektívneho prístupu k spravodlivosti. 
...
Cieľom vlády SR je dlhodobo zvýšiť dôveryhodnosť demokratických inštitúcií vrátane justície a zvýšiť vymáhateľnosť práva. Vláda SR má preto záujem na dlhodobej udržateľnosti zmien v justícii a bude sa usilovať získať širšiu spoločenskú podporu pre svoje návrhy a opatrenia v tejto oblasti."

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Zlatica Puškárová

Iveta Radicová

Premiérka Iveta Radicová rozširuje pocet samostatných návštev politikov na obrazovke TV Markíza a jej politickej diskusnej relácie Na Telo. Ocakávane bola rec najmä o neúspešnej volbe Generálneho prokurátora. Iveta Radicová viackrát akcentovala vôlu podat demisiu v prípade úspechu D. Trnku a vyjadrila lútost, že by sa dalej nemohlo pokracovat v nastúpenom trende zmien. V súvislosti s tým premiérka podporila svoje argumenty viacerými tvrdeniami.