Povodne boli témou oboch diskusných relácií. Do verejnoprávnej televízie prišiel minister vnútra Robert Kalinák a bývalý minister životného prostredia a súcasný poslanec Most-Híd József Nagy. Exminister životného prostredia vôbec prvýkrát zavítal do diskusnej relácie, ktorú analyzoval Demagog.sk. A viedol si dobre, ked kolónka neprávd zostala aj po premiérovom vystúpení prázdna. Minister vnútra až taký úspešný nebol a niektoré ministrove císla stáli v nedelu na vode. Minister vnútra prestrelil pocet vyškolených dobrovolných hasicov o 5 tisíc a uvádzal podstatne nižšie císla evakuovaných na Slovensku a Madarsku. Politici si velmi radi privlastnujú úspešné projekty. Kalinák nekorektne tvrdil, že povodnové hrádze v Bratislave vybudovali pocas prvej vlády R. Fica v rokoch 2006-2010. V skutocnosti sa však projektové práce zacali už v roku 2004 a projekt bol podpísaný v decembri 2005, teda za vlády I. Radicovej.
Lebo treba vedieť, že tam je hrádza, kde z jednej strany je ten červený kal a dokonca tam nakladajú už dva roky nebezpečný odpad. Maďarská vláda dovolila ako skládku nebezpečného odpadu to odkalisko a teraz vozia tam iné nebezpečné odpady.
Je pravdou, že do odkaliska Almásfüzitő, nachádzajúceho sa v tesnej blízkosti Dunaja, sa vyváža aj iný nebezpečný odpad. Maďarské úrady v roku 2010 predĺžili prevádzkovateľovi povolenie na prevádzku.
Podľa informácií SITA (21. decembra 2011) maďarské úrady napriek problémom predĺžili predĺžili minulý rok prevádzkovateľovi Tatai Környezetvédelmi Zrt. povolenie na prevádzku.

