V relácii Na telo sa v nedelu 28.apríla stretol minister financií Peter Kažimír s predsedom opozicnej strany Most-Híd Bélom Bugárom. Relácia sa venovala politickým a ekonomickým témam roku 2013, obaja diskutujúci sa však odvolávali aj na minulé volebné obdobia, najmä z hladiska rastu deficitu štátneho rozpoctu. V diskusii odznelo na strane oboch politikov velké množstvo faktických císelných údajov, z ktorých velká cast bola pravdivá. Okrem verejného dlhu sa politici venovali aj problému poklesu reálnej mzdy a stúpaniu cien základných potravín. Obaja správne informovali, že reálna mzda zaznamenala pokles 0,3%, a naopak cena základných potravín stúpla o 5,9%. Minister financií sa však dopustil zavádzania, ked udával nepresné údaje o regulovaných cenách v roku 2012 a 2013. Z hladiska politických otázok zaznelo viacero tém, jednou z nich bola podpora kandidáta opozície na post prezidenta SR, volba predsedu NKÚ i aktuálny pocet poslancov strany SaS. O konsolidacných opatreniach sme sa dozvedeli okrajovo prostredníctvom argumentov o dorucovaní 4 listov konsolidacných návrhov premiérovi. Výroky priebežne doplnujeme.
Tak Radoslav Procházka určite nebude spoločným kandidátom, takisto ako predpokladám ani pán Čarnogurský nebude spoločným kandidátom. K tomu som sa vyjadroval ešte minulý rok niekedy na jeseň, keď teda oznámil, že má záujem.
Správy o Jánovi Čarnogurskom a jeho zvažovaní kandidatúry na prezidenta sa objavili ešte začiatkom minulého roku, je však pravdou, že približne na jeseň sa Čarnogurský vyslovil, že kandidovať chce, a koncom roku začal zbierať potrebné podpisy.
Predseda Mosta-Híd Béla Bugár sa nebude v nasledujúcich voľbách uchádzať o post prezidenta. Opozícia by totiž podľa neho mala hľadať takého kandidáta, ktorý by bol priechodný pre všetky strany stredopravého spektra.
Na Slovensku navyše podľa neho dodnes existujú isté predsudky voči kandidátovi, ktorý reprezentuje aj menšinu. V budúcnosti by však podľa neho takýto kandidát uspieť mohol.
"Stále máme očakávanie, respektíve presvedčenie, že väčšia časť opozície sa bude vedieť dohodnúť na jednom kandidátovi. Vidíme pár ľudí, ktorí by mohli kandidovať, ale dôležité je, aby sa tie sily neroztrieštili,"priblížil Bugár.
Rokovania medzi pravicovými stranami o konkrétnych menách však podľa neho ešte neprebiehajú."Môžem potvrdiť len to, že spoločne sa snažíme nájsť riešenie, ktoré by bolo podporovateľné väčšou časťou opozície. Nemá význam, aby opozičné strany postavili dvoch-troch kandidátov,"vysvetlil.
Šéf Mosta-Híd pripúšťa, že je otázne, či prípadného spoločného kandidáta podporí aj opozičné hnutie OĽaNO.
Potrebu postaviť opozičného kandidáta Bugár vysvetlil aj tým, že nedôveruje výberu vládneho Smeru-SD. Bolo by podľa neho príjemným prekvapením, ak by sociálni demokrati navrhli človeka, ktorý by bol priechodný aj pre pravicové strany."Myslím si, že v tomto momente sa nedočkám tohto prekvapenia,"poznamenal.

