V utorok 2. apríla bola témou dna na TA3 Kórejská ludovodemokratická republika a napätie na Kórejskom polostrove, ktoré sa vyostruje v súvislosti s obnovením jadrových testov severokórejského režimu a so spolocnými bojovými cviceniami Južnej Kórei a USA. Na túto tému prišiel do TA3 hovorit poslanec NR SR za stranu Most-Híd a predseda jej zahranicného výboru, František Šebej. Ten nešetril kritikou i silnými slovami na adresu severokórejského režimu a jeho predstavitelov, ktorých nazval ludmi trpiacimi stihomamom. Jeho kritika bola z velkej miery postavená na pravdivých tvrdeniach, nevyhol sa však niekolkým faktickým nepresnostiam a prešlapom. Co sa týka histórie Kórejského polostrova, nie je pravdou, že po Druhej svetovej vojne spadal celý do sféry vplyvu ZSSR. Za nepravdivé sme oznacili i tvrdenie, že pocas Kórejskej vojny nikto neubližoval Severokórejcom - i v tejto vojne trpeli civilisti na oboch stranách. Na tej severnej najmä americkými náletmi ale i juhokórejskými cistkami a vraždením. František Šebej nesprávne citoval i pocty obetí tejto vojny. Z novšej histórie Kórei pozabudol na dezerciu bývalého tajomníka Komunistickej strany práce Hwang Jang-yopa, ked tvrdil, že z krajiny nikdy nedezertoval vysoko postavený clovek z vedúcej pozície v rámci režimu. Jang-yop je považovaný za "otca" severokórejskej štátnej ideológie Juche a od svojej dezercie v roku 1997 kritizoval režim za zradu ideí Juche a budovanie feudalizmu miesto socializmu.
Oni tam (Japonsko do Iraku, pozn. Demagog.sk) neposlali bojové jednotky.
František Šebej hovorí pravdu o tom, že japonské jednotky v Iraku neboli bojového charakteru. Ich úlohou bola obnova vodných zásob, rekonštrukcie, zásobovanie. V čase stiahnutia v roku 2006 jednotky nestratili ani jedného človeka a ani raz nevystrelili zo zbrane.

