S blížiacim sa koncom decembra sa stupnujú debaty o najdôležitejšom zákone roka, štátnom rozpocte. P. Kažimír a R. Sulík preto prišli objasnit svoj vlastný pohlad na jednotlivé prednosti resp. nedostatky rozpoctu. V rámci tejto debaty politici hovorili najmä o zmenách výdavkov v zdravotníctve a v školstve. Na strane príjmov sa casto sklonoval výpadok v oblasti výberu daní. R. Sulík ako liberál nezabudol zdôraznit prezamestnanost v školstve ci verejnej správe alebo šetrenie za bývalej vlády. Ciastocne sa odbehlo ešte k arbitrážam a šetreniu v samosprávach. Politici boli relatívne pravdovravní, aj ked najväcší problém mal Demagog.sk s neoveritelnostou pomerne velkého poctu výrokov. Najcastejšie sme sa stretávali s problémom rozlicných zdrojov, ktoré na jeden fakt uvádzali rozlicné císla. P. Kažimír podcenil pokles poctu detí školách, co sme automaticky oznacili ako nepravdu, hoci v celkovom kontexte to nahráva jeho argument. Minister tiež uviedol premrštenú ciastku, ktorú Slovensko zaplatilo v arbitrážach ked výšku sumy uviedol správne avšak v eurách namiesto pôvodných korún.
My sme naozaj v prípade vyšších územných celkov prenášali ich konkrétne rozhodnutia, to znamená nie od zeleného stola, ale s každým zo županov a s jeho ľuďmi sedel náš útvar rozpočtu.
o spolupráci pri uplatňovaní rozpočtovej politiky orientovanej na
zabezpečenie finančnej stability verejného sektora na rok 2013 medzi
Vládou SR a ZMOS bolo podpísané 18. októbra 2012.
Podobné memorandum podpísal predseda vlády Fico a predstavitelia ôsmich VÚC už 12. októbra 2012.
Ako konkrétne prebiehali rokovania medzi samosprávami a vládou ohľadom dodržiavania rozpočtovej disciplíny nie je overiteľné.

