S blížiacim sa koncom decembra sa stupnujú debaty o najdôležitejšom zákone roka, štátnom rozpocte. P. Kažimír a R. Sulík preto prišli objasnit svoj vlastný pohlad na jednotlivé prednosti resp. nedostatky rozpoctu. V rámci tejto debaty politici hovorili najmä o zmenách výdavkov v zdravotníctve a v školstve. Na strane príjmov sa casto sklonoval výpadok v oblasti výberu daní. R. Sulík ako liberál nezabudol zdôraznit prezamestnanost v školstve ci verejnej správe alebo šetrenie za bývalej vlády. Ciastocne sa odbehlo ešte k arbitrážam a šetreniu v samosprávach. Politici boli relatívne pravdovravní, aj ked najväcší problém mal Demagog.sk s neoveritelnostou pomerne velkého poctu výrokov. Najcastejšie sme sa stretávali s problémom rozlicných zdrojov, ktoré na jeden fakt uvádzali rozlicné císla. P. Kažimír podcenil pokles poctu detí školách, co sme automaticky oznacili ako nepravdu, hoci v celkovom kontexte to nahráva jeho argument. Minister tiež uviedol premrštenú ciastku, ktorú Slovensko zaplatilo v arbitrážach ked výšku sumy uviedol správne avšak v eurách namiesto pôvodných korún.
Uvediem jeden príklad z roku 2008. Vy ste rátali (rozpočet 2009, pozn.) s rastom HDP 6%, skutočnosť bol pokles o 5% HDP.
Poslanec Sulík hovorí o pôvodnom Zákone o štátnom rozpočte na rok 2009, ktorý bol schválený vládou SR 15. októbra 2008. Tento skutočne rátal s rastom reálneho HDP na úrovni viac než 6%.

