Všetky televízie zvolili ako hlavnú tému diskusných relácii "stav slovenského súdnictva". Preto podobne ako na TA3, aj tu stáli proti sebe minister spravodlivosti Tomáš Borec a poslanec za KDH Radoslav Procházka. Niektoré výroky sa síce opakovali (zmrazovanie platov), ale v porovnaní s predchádzajúcou reláciou tu stihlo odzniet viac faktov. Menšiu polovicu relácie potom obstarali Peter Pollák a Lucia Nicholson debatou o navrhovaných opatreniach pre zlepšenie životnej úrovne Rómov. Pomerne vela výrokov ostalo neoveritelných. Nevedeli sme presne urcit, z akých štatistík politici vychádzajú a z kade podklady pre svoje argumenty cerpajú. Aj to možno bolo dôvodom, že sa nedokázali zhodnút na základných opatreniach (okrem jedného-predškolská výchova Rómov), ktoré by mohli byt schválené. Zaujímavostou debaty bolo, že napriek spolocnej opozicnej afiliácii, sa diskutéri správali skôr ako clenovia protistojacich táborov a divák opät raz mohol nadobudnút pocit, že sa nekope za Rómov, ale o to, kto si pripíše viac politických bodov. Záleží skutocne politikom na zlepšení životnej úrovne Rómov?
Pretože faktom je, pán splnomocnenec, že vy hovoríte o sociálnych dávkach a tomu divákovi sa to strašne dobre počúva. Ale tomu divákovi by som chcela povedať, že dávka v hmotnej núdzi, ktorá je najväčšou časťou peňazí, ktoré dostávajú Rómovia v rómskych osadách….
Výrok L. Nicholson je príliš vyšpecifikovaný na to, aby sa k nemu dala nájsť primeraná štatistika.
Podľa štatistík Svetovej banky majú rómske domácnosti na Slovensku priemerný príjem 528 eur, z čoho 132 eur tvorí sociálna pomoc a 170 príspevok na dieťa, teda dokopy 302 eur. Nevieme však overiť ako je to s Rómami v osadách a ako sa líši ich poberanie dávok od iných Rómov.

