Opozícia nechodí ani na vlastné zákony. Nechodí ani keď sa jednalo o registrovaných partnerstvách, tak tam ani zástupcovia SAS neboli.

R. Kaliňák hyperbolizuje neúčasť poslancov SaS počas rokovania o registrovaných partnerstvách. Hlasovania sa zúčastnilo šesť z jedenástich poslancov SaS. Okrem toho navrhovateľom a jedným z hlavných rečníkov bol poslanec SaS M. Poliačik. 

Návrh zákona o registrovaných partnerstvách poslancov SaS L. Nicholsonovej, J. Drodu a M. Poliačika podporilo 6. novembra 2012 len 14 poslancov zo 129 prítomných. Za návrh hlasovali len prítomní šiesti poslanci SaS, štyria z klubu OĽaNO, traja z SDKÚ-DS a jeden poslanec za Most-Híd. Z celkovo 11 poslancov SaS 5 nebolo na hlasovaní prítomných vrátane Richarda Sulíka.

Z poslaneckého klubu SaS chýbali Richard Sulík, Juraj Droba, Ľubomír Galko, Jozef Mihál, Jozef Kollár, všetci z dôvodu zahraničnej cesty.
Prítomní boli: Martin Chren, Daniel Krajcer, Juraj Miškov, Lucia Nicholsonová, Peter Osuský, Martin Poliačik.
Je potrebné dodať, že hlavná diskusia a návrhu zákona o registrovaných partnerstvách sa konala 30. októbra 2012. M. Poliačik bol ako navrhovateľ jeden z hlavných rečníkov, L. Nicholsonová sa ako navrhovateľ zákona, tiež aktívne zapájala do diskusie. Prítomný  bol aj ďalší z navrhovateľov J. Droba
 
Pre úplnosť uvádzame prítomnosť poslancov opozičných strán:
OĽaNO: 15 poslancov na hlasovaní, chýbal iba jeden poslanec, za návrh zákona hlasovali štyria poslanci.

SDKÚ: chýbalo na hlasovaní z 11-tich traja poslanci, za návrh hlasovali traja.
Most-Híd:  8 poslancov prítomných. Za hlasoval iba poslanec Rudolf Chmel.
KDH: Nebol prítomný iba poslanec Martin Fronc, za zákon nehlasoval nik, R. Procházka sa zdržal, 12 poslancov hlasovalo proti.
Je pravda, že na hlasovaní za zákon o registrovaných partnerstvách z dielne SaS, bolo neprítomných až päť z jedenásť poslancov tejto strany a na hlasovaní chýbal aj jej predseda R. Sulík a jeden z navrhovateľov J. Droba. Na druhej strane na hlasovaní sa zúčastnila šiesti z 11 poslancov SaS, všetci hlasovali za. M. Poliačik bol jedným z hlavných rečníkov. 

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Zlatica Puškárová

Stav súdnictva a verejné obstarávanie

Radoslav Procházka ukoncil svoj nedelnajší diskusný maratón u Zlatici Puškárovej. Oponentúru mu v tomto prípade robil minister vnútra Robert Kalinák. V úvode relácie si obaja politici zaspomínali na mladost a udalosti spred 23. rokov, ale taktiež nezabudli spomenút nenaplnené ideály, ktoré zo sebou priniesla Nežná revolúcia. Po krátkej exkurzii do roku 89, sa aktéri pustili do hlavnej témy relácie - stavu slovenského súdnictva. Na poslanca R. Procházku možno dolahla únava z diskusného maratónu, ked tvrdil, že podal pripomienku v pripomienkovom konaní návrhu zákona o verejnom obstarávaní. R. Procházka žiadnu pripomienku nepodal. Nepresností sa dopustil aj R. Kalinák, ktorý keby pozornejšie sedel v poslaneckej lavici, tak by nemohol tvrdit, že zástupcovia SaS neboli na pojednávaní zákona o registrovaných partnerstvách. Minister si tiež nepamätá stranícku príslušnost bývalých ministrov spravodlivosti, ked exministersku L. Žitnanskú považuje za clena KDH. No a kto cakal, že sa dozvie potvrdenie prezidentskej kandidatúry R. Prochádzku, musel opät prehltnút naprázdno.