O aktuálnych problémoch zdravotníctva a predovšetkým o plánovanej unitarizácií systému zdravotných poistovní, si to prišli rozdat podobne ako v diskusnej relácii V politike, súcasná ministerka zdravotníctva Z. Zvolenská a clen výboru pre zdravotníctvo a poslaneckého klubu SDKÚ-DS V. Novotný. Divákov pri nedelnajšom obede urcite nepotešili informácie o kratšom dožití Slovákov oproti priemeru EÚ, zlých výsledkoch odvrátitelnej úmrtnosti a nedostatocnom šetrení v nemocnicných sútažiach. Pesimistické nálady mohla zmiernit informácia o nie až tak zlej ústretovosti slovenského zdravotného systému k pacientom. Obaja politici sa nevyhli faktickým nepresnostiam. V. Novotný neuvádzal presné cakacie lehoty na operáciu klbov, hoci správne poznamenal, že poistenci VšZP si na operáciu pockajú dlhšie. Ministerka zdravotníctva pozabudla na to, že vláda I. Radicovej chcela najskôr oddlžit nemocnice a až potom ich transformovat.
Keď vláda (Ivety Radičovej, pozn.), pripravovala transformáciu štátnych nemocníc, tak miesto toho, aby ich ozdravila, ich išla transformovať…
Podľa tlačovej správy ministerstva zdravotníctva z 8. septembra 2011 poslanci schválili použitie verejných financií vo výške 350 miliónov na ozdravenie nemocníc:

