Stretnutie ministra financií Petra Kažimíra a Ivana Štefanca z SDKÚ nemohlo niest iný podtitul ako jedno z najpopulárnejších slov tohto roku - "konsolidácia". Tento krát sa politici pri diskusií zamerali na najväcšiu istotu v živote cloveka - danové bremeno a napriek urcitým nepresnostiam na oboch stranách sa zdá, že diskutujúci svoj údel tento krát celkom zvládli. Peter Kažimír sa v návale argumentácie nechal uniest a zabudol, že urcité produkty majú aj v dnešnej dobe na Slovensku zvýhodnenú danovú sadzbu 10 %. Ivan Štefanec si pri porovnávaní slovenského danového bremena so Švédskom svoju argumentáciu znacne upravil, ked Švédom pri ich bremene ubral a nám naopak pridal. Podobne jeho vnímanie znižovania danovej sadzby ako jedinej správnej politiky nie je úplne presné. V rozpore s tým, co tvrdí, existujú štáty v EU, ktoré svoje danové sadzby zvyšujú a zdá sa, že ich výsledky nie sú také strašné, ako predpovedá Štefanec.
Napríklad v návrhu zákona o dane z príjmu sa idú limitovať takzvané výdavkové paušály na úrovni 420 eur mesačne, ale trebárs zároveň povedať, že zo všetkých živnostníkov, ktorí využívajú paušálne výdavky, iba 17 % sa týka tento limit, lebo všetci ostatní sa zmestia do tých 420 eur.
Výrok Petra Kažimíra hodnotíme ako pravdivý, pretože naozaj iba 17 % živnostníkov, ktorí si uplatňujú paušálne výdavky, prekročí limit 420 eur mesačne.

