Nedelnajšie diskusné relácie boli skutocne rôznorodé. Na pretras sa dostala aj potravinová situácia na Slovensku. Vzhladom na tému nemohol chýbat tak súcasný minister pôdohospodárstva Lubomír Jahnátek, ako aj exminister Zsolt Simon. Aby nezostala tretia stolicka prázdna, prišiel aj riaditel štátnej veterinárnej a potravinovej správy J. Bíreš. Hlavnými témami bola potravinová sebestacnost Slovenska, potravinová pomoc z EÚ pre najchudobnejších a predaj z dvora. Pocas diskusie L. Jahnátek niekolkokrát argumentoval informáciou, ktorá nie je verejne dostupná a pravdepodobne ide len o interný dokument Ministerstva pôdohospodárstva SR. "Neoveritelný" bol aj Z. Simon, ked tvrdil, že Rakúsko obmedzilo velkost obchodných plôch. Ani v tomto prípade Demagog.sk nezistil analýzu resp. informáciu, z ktorej exminister cerpal. Pokial budú politici použivat vo verejnom priestore informácie, ktoré nie sú verejne prístupné, len tažko ich môže verejnost dostatocne kontrolovat.
Pán minister (Jahnátek, pozn.), deň pred parlamentnými voľbami, 9.marca, európska komisia nám zverejnila, že dáva 5,1 milióna euro na potravinovú pomoc pre rok 2012.
Výrok Z. Simona správne uvádza, že vykonávacie nariadenie komisie EÚ bolo zverejnené 9.marca, teda jeden deň pred predčasnými parlamentnými voľbami.

