Nedelnajšie diskusné relácie boli skutocne rôznorodé. Na pretras sa dostala aj potravinová situácia na Slovensku. Vzhladom na tému nemohol chýbat tak súcasný minister pôdohospodárstva Lubomír Jahnátek, ako aj exminister Zsolt Simon. Aby nezostala tretia stolicka prázdna, prišiel aj riaditel štátnej veterinárnej a potravinovej správy J. Bíreš. Hlavnými témami bola potravinová sebestacnost Slovenska, potravinová pomoc z EÚ pre najchudobnejších a predaj z dvora. Pocas diskusie L. Jahnátek niekolkokrát argumentoval informáciou, ktorá nie je verejne dostupná a pravdepodobne ide len o interný dokument Ministerstva pôdohospodárstva SR. "Neoveritelný" bol aj Z. Simon, ked tvrdil, že Rakúsko obmedzilo velkost obchodných plôch. Ani v tomto prípade Demagog.sk nezistil analýzu resp. informáciu, z ktorej exminister cerpal. Pokial budú politici použivat vo verejnom priestore informácie, ktoré nie sú verejne prístupné, len tažko ich môže verejnost dostatocne kontrolovat.
Je treba povedať, že 412 tisíc ľudí to dostalo (pomoc pre najchudobnejších z EÚ, pozn.). Áno aj pre mňa je ľúto, že nejakých 87 tisíc ľudí to nedostalo.
Podľa prezentácie Léa Geneixa, riaditeľa sekcie poľnohospodárskeho rozvoja a rozvoja vidieku Európskej komisie, ktorá je zodpovedná za program "Free food for the most deprived", bolo v roku 2011, v čase sa Slovensko pridalo k tomuto programu, identifikovaných 715 000 osôb, ktoré majú nárok na potravinovú pomoc. Podľa dostupných informácií potravinovú pomoc schválila Európska komisia pre 500 tisíc ľudí na Slovensku.
V roku 2013 bude Slovensko z potravinového programu EU vyradené. Podľa portálu euractiv.eu (12. 10. 2012) komisia ako zdôvodnenie uviedla, že krajina nevytvorila vhodné podmienky na správnu implementáciu programu pre budúci rok.

