Nedelnajšie diskusné relácie boli skutocne rôznorodé. Na pretras sa dostala aj potravinová situácia na Slovensku. Vzhladom na tému nemohol chýbat tak súcasný minister pôdohospodárstva Lubomír Jahnátek, ako aj exminister Zsolt Simon. Aby nezostala tretia stolicka prázdna, prišiel aj riaditel štátnej veterinárnej a potravinovej správy J. Bíreš. Hlavnými témami bola potravinová sebestacnost Slovenska, potravinová pomoc z EÚ pre najchudobnejších a predaj z dvora. Pocas diskusie L. Jahnátek niekolkokrát argumentoval informáciou, ktorá nie je verejne dostupná a pravdepodobne ide len o interný dokument Ministerstva pôdohospodárstva SR. "Neoveritelný" bol aj Z. Simon, ked tvrdil, že Rakúsko obmedzilo velkost obchodných plôch. Ani v tomto prípade Demagog.sk nezistil analýzu resp. informáciu, z ktorej exminister cerpal. Pokial budú politici použivat vo verejnom priestore informácie, ktoré nie sú verejne prístupné, len tažko ich môže verejnost dostatocne kontrolovat.
Momentálne analyzujeme 14 základných komodít, ktoré Slovensko vie dodať a kde by malo byť minimálne na úrovni 80% (prvovýroba, pozn.).
Nepodarilo sa nám zistiť, či Ministerstvo pôdohospodárstva analyzuje 14 základných komodít. Ministerstvo pôdohospodárstva nezverejnilo informácie o analýze komodít. Výrok hodnotíme ako neoveriteľný.

