Zisk v zdravotných poisťovniach, no to ste sľúbili (zákaz zisku pozn.) a dnes má národná rada miliardové žaloby na krku kvôli vám pán Paška.

Vládna koalícia pod vedením Róberta Fica v roku 2007 zaviedla legislatívnu úpravu, ktorá zakazovala zisk zdravotným poisťovniam. Ako uvádza TASR, "spoločnosť HICEE (holandský akcionár poisťovne Dôvera, ktorá patrí pod finančnú skupinu Penta. pozn.) následne v januári 2009 zažalovala Slovensko na medzinárodnom arbitrážnom súde, pričom žiadala za zmarenie svojej investície ešte pred arbitrážou odškodné vo výške okolo 0,5 miliardy eur. Štát vtedy výzvu na dohodu o mimosúdnom vyrovnaní odmietol."

Arbitrážny súd v tejto záležitosti rozhodol tak, že posudzovanie sporu medzi HICEE a SR nespadá pod jeho jurisdikciu. Podľa Petra Danka (manažér skupiny Penta pozn.) "spor o náhradu škody spôsobenej prijatím spomínanej novely nie je týmto rozhodnutím ukončený. Avizoval, že rozhodnutie arbitrážneho tribunálu spoločnosti doručia v najbližších týždňoch a potom, ako sa s ním oboznámia právnici, rozhodne sa o ďalšom postupe."

Podľa článku denníka Sme z 11. novembra 2011 sa celková výška žalôb firiem z titulu zákazu vyplácania zisku vyšplhala na cca 900 mil. eur. Sulíkove "miliardové žaloby" by boli preto presnejšie uvedené ako "miliardovú žalobu"


Výrok bol spomenutý v

Na telo, Zlatica Puškárová

Richard Sulík vs. Pavol Paška

Sulíkové "lepí mi", Paškove stretnutia s Hašcákom, Sasanky aj Gorily, to všetko sa stihlo prebrat v poslednom Na telo. Pozrite sa tiež ako politici dezinterpretujú kto je zodpovedný za zadlžovanie Grécka.